BAJKOWA KUKIEŁKA - finał konkursu

Dodano 17 maja 2019 przez Anna Matyjaszczyk.

W dniu 17 .05.2019r. w Przedszkolu Nr 400 odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursu plastycznego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów pt. ,,Bajkowa kukiełka”.
Celem konkursu było:
 rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą,
 rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, inspirowanej
postaciami z bajek,
 stwarzanie możliwości do wykorzystania różnorodnego materiału plastycznego i przyrodniczego oraz wydobycia jego walorów estetycznych,
 prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej,
 integracja środowisk przedszkolnych.

Oprawę artystyczną uświetnił występ dzieci 6 – letnich z Przedszkola nr 400, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Katarzyny Bastkowskiej oraz Magdaleny Drózd. Dzieci zaprezentowały dla finalistów konkursu kilka układów taneczno-wokalnych pt. „Piosenki z bajką w tle”.
W konkursie wzięło udział 34 Przedszkoli z całej Warszawy oraz nadesłano 81 prac.
Zdecydowana większość kukiełek przedstawiała bohaterów tradycyjnych bajek, ale były również postacie z bajek współczesnych. Wybór nagrodzonych prac nie był łatwy. Kierując się kryteriami zawartymi w regulaminie wybrani zostali następujący laureaci:

Kategoria: dzieci 4-letnie
1. Zuzanna S. za „Czerwonego Kapturka” – P352
2. Hania K. za „Trzy Świnki”– P145
3. Michał G. za „Minionka” – P394

Kategoria: dzieci 5-letnie
1. Grześ G. za „Pchłę Szachrajkę” – P124
2. Ania P. za „Smoka Wawelskiego” – P212
3. Hanna B. za „Królową Śniegu” – P366

Kategoria: dzieci 6-letnie
1. Bartek S. za „Kota w butach” – P52
2. Weronika M. za „Bellę” – P50
3. Antoni W. za „Czerwonego Kapturka” – P126

Za swoje nagrodzone prace dzieci otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.