Wizyta w bibliotece - grupa 4

Dodano 20 marca 2019 przez Anna Matyjaszczyk.

Rozpoczynając w przedszkolu realizację rocznego planu pracy związanego z promowaniem czytelnictwa wśród dzieci,  nawiązaliśmy współpracę z Biblioteką dla Dzieci nr 139 na ul. KEN 21, której efektem było zaproszenie dzieci z naszego przedszkola do jej siedziby. Było nam bardzo miło, że tym razem na zajęcia mogły pójść dzieci 5-letnie z gr IV.
W dniu 20. III.2019 r. panie z biblioteki zorganizowały dla nas spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Karoliną Lijklemą. Myślą przewodnią tego spotkania był tytuł niedawno wydanej książki pt ,,Narysuj mi swoich przyjaciół”.
Podczas spotkania, dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka, jak wykonuje się ilustracje oraz jak przebiega cały proces tworzenia książek.
Dzieci miały również okazję wysłuchania wierszy z najnowszej książki, które czytała im 9-letnia córka autorki. W nawiązaniu do tematyki ostatniej książki, pani Karolina Lijklema poprowadziła również krótką pogadankę na temat dziecięcych przyjaźni, a dzieci z naszej grupy narysowały wspólny portret przyjaciela.
Na zakończenie spotkania, każde dziecko zostało obdarowane książeczką z osobistą dedykacją od autorki.
Spotkanie bardzo się dzieciom podobało, a po powrocie do przedszkola z chęciąobejrzały raz jeszcze książeczki i wysłuchały zawartych w niej wierszyków.